Ünlü Kripto Para Balinası, Dipten Alım Yaptı: İşte Son İşlemi!

Ünlü yatırımcı ve kurumsal Bitcoin/kripto para balinası Cathie Wood liderliğindeki ARK Invest Management, yeni alımıyla dikkat çekti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kripto borsasına karşı açılan son davaya rağmen Coinbase’e olan güvenini gösterdi. Coinbase hisselerinin en büyük ikinci sahibi olan ARK, 419.324 hisse daha satın alarak şirkete yaptığı yatırımı ikiye katladı. İşte detaylar…

Kripto para balinasının alımları dikkat çekti

ARK tarafından yapılan ve Coinbase’in Salı günkü 51,61 dolarlık kapanış fiyatına göre yaklaşık 21,6 milyon dolar değerindeki son alım dikkat çekti. Bu hisseler, ARK’ın üç ETF’si arasında paylaştırıldı. Bunlar şu şekilde: İnovasyon ETF’si (ARKK), Yeni Nesil İnternet ETF’si (ARKW) ve Fintech İnovasyon ETF’si (ARKF). Bu satın alım, ARK’nın 3 Mayıs’tan bu yana Coinbase hisselerini ilk kez satın alması anlamına geliyor. Üstelik şirketteki toplam varlıklarını 11,44 milyon hisseye çıkararak pozisyona yaklaşık 590 milyon dolar değer biçiyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi SEC’in Coinbase’e karşı açtığı dava, federal menkul kıymetler yasasının ihlal edildiğini iddia ediyor. Borsayı uygun kayıt olmadan aynı anda bir komisyoncu, borsa ve ticaret kurumu olarak hareket etmekle suçluyor. Yasal işlem, SEC’in kripto endüstrisindeki bir başka büyük oyuncu olan Binance’e karşı benzer bir dava açmasından sadece bir gün sonra geldi. Dava haberi Coinbase’in hisselerinin Salı günü ABD işlem saatlerinin sonunda yüzde yüzde 12’nin üzerinde düşmesine neden oldu.

ARK, Coinbase için yükselişte

Coinbase’in hisse fiyatı üzerindeki olumsuz etkiye rağmen, şirket bu yıl önemli bir büyüme yaşadı. Hisse senedi yılın başından bugüne kadar yüzde 50’nin üzerinde arttı. Bu durum, ARK’ın Coinbase’in ve bir bütün olarak kripto para piyasasının potansiyeline ilişkin uzun vadeli yükseliş görüşünü ansıtıyor. Bu da borsadaki varlıklarını artırma kararına katkıda bulunmuş olabilir. Yıkıcı teknolojilere yönelik başarılı bahisleri ve ileri görüşlü yatırımlarıyla tanınan Cathie Wood, yatırım dünyasının önde gelen isimlerinden biri haline geldi. ARK’ın yasal zorlukların ortasında Coinbase’i desteklemeye devam etmesi önemli. Zira Wood’un kripto borsasının uzun vadeli beklentilerine ve sektörün potansiyeline olan güvenini vurguluyor.

Coinbase aleyhindeki yasal işlemlerin nasıl gelişeceği ve şirketin operasyonları üzerinde nasıl bir etki yaratacağı henüz belli değil. SEC’in kripto piyasasına yönelik incelemeleri yoğunlaştıkça, yatırımcılar ve sektör katılımcıları gelişmeleri yakından izliyor. Düzenleyici ortam ve bunun dijital varlıkların geleceği üzerindeki etkileri hakkında fikir edinmeye çalışıyor. Son dönemdeki dalgalanmalara ve yasal zorluklara rağmen, kripto paralar ve bunların altında yatan Blockchain teknolojisi ilgi görmeye ve yatırım çekmeye devam ediyor. ARK gibi kurumsal yatırımcılar pozisyonlarını korudukça ve aktif olarak varlıklarına ekleme yaptıkça, kripto varlıkların meşru bir yatırım sınıfı olarak giderek daha fazla kabul gördüğünün ve tanındığının altını çiziyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*