Steam Deck, Bir Kez Daha En Çok Satanlar Listesinin Başında

Valve’ın devrim yaratan konsolu Steam Deck, taşınabilir oyun cihazları dünyasında yeni bir trendin fitilini ateşlemişti. Deck oldukça çok sattı, sonrasında sayısız konsol piyasaya çıktı. Bu ürün birkaç ay önce Steam’in en çok satanlar listesinde ilk 10’dan düşmüştü, ancak şimdi en çok satan ürün olarak zirvedeki yerini tekrar aldı.

Steam Deck OLED‘in piyasaya sürülmesi ve ardından eski LCD sürüm fiyatlarının düşürülmesi sayesinde el konsolu listeye yeniden girdi. Ayrıca listeye yeniden girmekle kalmadı, aynı zamanda bir numaraya yükseldi. Valve yeni OLED’i tanıttığında Steam Deck’in popülaritesi yeniden canlandı.

Steam Deck OLED, el konsolunun ilk olarak Şubat 2022’de tanıtılmasından bu yana Steam Deck’e yapılan ilk büyük güncellemeyi temsil ediyor. Yükseltilmiş OLED versiyonu, daha büyük ve önemli ölçüde daha yetenekli 90 Hz OLED panel, daha büyük bir pil, geliştirilmiş kablosuz bağlantı, dokunsal geri bildirim ve daha iyi temel depolama dahil olmak üzere selefine göre bir dizi güncellemeyle birlikte geliyor.

OLED piyasaya sürüldüğünde Steam Deck’in orijinal LCD versiyonlarında indirimler başladı. Ayrıca LCD ekranlı modellerin yavaş yavaş üretimden kalkması bekleniyor. 64 GB eMMC LCD Steam Deck’in fiyatı 349.99 dolar, NVMe 256 GB ve 512 GB modellerinin fiyatı ise sırasıyla 399 ve 449 dolara geriledi.

512 GB OLED ve 1 TB OLED modelleri şu anda 549 ve 649 dolarlık fiyat etiketiyle satılıyor. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, Steam Deck’in bir kez daha Valve’ın en çok satanlar listesinde başı çekmesi şaşırtıcı değil. Orijinal sürümü almak isteyen ve hatta bulamayan kişiler artık çok daha uygun fiyata ulaşabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx