Murat Kurum duyurdu! 10 başlıkta ‘Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum Güngören AK Nokta’yı ziyaret etti. Güngören’e her geldiklerinde coşku ve heyecanla karşılandıklarını belirterek konuşmasına başlayan Murat Kurum, ‘’İstanbul artık değişim diyor. İstanbul değişime hazırız diyor. İstanbul sabırsızlıkla 31 Mart’ı bekliyor.’’ dedi. Bu hareketin gençlik ve kadın hareketi olacağının altını çizen Kurum, ‘Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’ ile projelerini 10 başlıkta topladıklarını söyledi.

Kurum, ‘’Kentsel dönüşümden ulaşım çilesini bitirecek adımlarımıza, İstanbul’daki adaletsiz yapılan sosyal yardımların sürdürülebilir ve kalıcı olması adına, İstanbul’un yeşilinin artması ve İstanbul’un tüm sokaklarında huzurun, güvenin tesis edilmesi adına 10 başlıkta hayallerimizi anlattık; İstanbul vizyonumuzu ortaya koyduk.’’ sözleriyle konuşmasına devam etti.

Sellerde ve depremlerde milletin yanında olduklarını belirten Kurum, ‘’Asrın felaketi Maraş depremi sonrasında 11 ilimizde tüm arkadaşlarımızla birlikte günlerce, aylarca orada kaldık. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri tuttuk. Bu tecrübeyle, 25 yıllık birikimle ve bu motivasyonla şimdi İstanbul diyoruz, ‘Sadece İstanbul’ diyoruz.’’ dedi.

Mevcut CHP’li yönetimin İstanbul’a olan ilgisizliğinden İstanbulluların bıkıp usandığını dile getiren Murat Kurum, ‘’Yarı zamanlı belediyecilik yapanlara İstanbul 31 Mart’ta gereken cevabı verecek. 5 yıldır aynı türküyü çalıyorlar, aynı türküyü söylüyorlar. Hep bahane üretiyorlar. İstanbul’un gündeminde olmayan konuları İstanbul’a taşımaya çalışıyorlar. Çünkü İstanbul’u gelecekleri için bir basamak olarak görüyorlar. İstanbul basamak olmaz. İstanbul bu ülkenin kalbidir, lokomotif şehridir.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx