Hamile Kadını 97 Yerinden Bıçaklayıp Katletti: Duruşma Ertelendi

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Kadir Meşe, iddiaya göre beraber yaşadığı 19 yaşında 3 aylık hamile olan Hazal Alpyörük’ü 97 kez bıçaklayarak katletmişti. Tutuklu yargılanan Kadir Meşe’nin avukatı Kadir için adli kontrol talebinde bulundu. 

Geçtiğimiz yıldan beri tutuklu yargılanıyor

15 Şubat 2022 tarihinde Hacıyusuf Mahallesi Vacihibey Caddesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, hurdacılık yapan Kadir Meşe ile birlikte yaşadığı Hazal Alpyörük arasında tartışma çıktı. 

Tartışmanın büyümesiyle öfkesini kontrol edemeyen Kadir Meşe, bıçakla 3 aylık hamile olan Alpyörük’ü 97 kez bıçakladı. Hastaneye kaldırılan Hazal Alpyörük, kurtarılamadı. Olayın ardından polis merkezine giderek teslim olan Kadir Meşe, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürmek’ suçundan tutuklandı.

Duruşma salonunda Hazal Alpyörük’ün ailesi yoktu

Tutuklu yargılanan Kadir Meşe’nin savunmasında, ”Şerefim ve namusum için yaptım. Siz nasıl uygun görürseniz o benim kabulümdür” dediği görüldü.

Duruşma salonunda Hazal Alpyörük adına hiç kimsenin olmaması dikkat çekti.

Duruşma ertelendi

Zanlı Kadir Meşe’nin avukatı ise vicdanı yaralayan bir talep de bulundu. İsmi gizlenen avukat, ‘Müvekkilimin uzun süre uyuşturucu kullanmasından dolayı psikolojisinin yerinde olmadığını düşünmekteyiz. Bu sebeple akıl ve ruh sağlığı hastanesine sevk edilerek rapor almasını talep ediyoruz. Müvekkilim hapishane 7 veya 8 kez koğuş değiştirdiği ve bu sebeple ruh sağlığının yerinde olmadığını adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını tutukluk halinin iptalini talep etmekteyiz’ ifadelerini kullandı.

Rapor mahkemeye ulaşmadığı için duruşma Meşe’nin tutukluğuna karar verilerek 16 Ağustos 2023 tarihine ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir