Bu haber Erdoğan’ın masasına gider: Bakanın esrarengiz ilişkileri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 4 Haziran tarihinde kabinenin açıklanması ile yeni görevine başladı. Ancak Bakan Işıkhan’ın, kabinenin açıklanmasından 1 saat 33 dakika önce Twitter hesabını kapatması gözleri üstüne çekti. Sosyal medyada birçok kullanıcı bakanın bu hamlesinin FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile ilgili mesajlarından kaynaklı olduğunu ve hesaplarda “temizlik” yapılmasından dolayı olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABER:

Vedat Işıkhan Twitter hesabını kapattıGüncel

Bakanın sosyal medya arşivi ve Fethullah Gülen mesajları çok konuşuldu ama bakan Işıkhan’ın hesabını kapatmasının bir nedenini daha Odatv yakaladı.

BAKAN IŞIKHAN’IN ÜYE OLDUĞU DERNEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’nın, SHUDER (Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği) isimli dernekle yakın ilişkide olduğu görüldü.

Işıkhan, bakan olmadan önceki dönemde Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili iken SHUDER’in üyesi olmakla birlikte birçok etkinliğine katıldı ve konuşmacı olarak görev aldı.

7 Mart 2022 tarihinde gerçekleşen bir etkinlik ilanı:

13 Ekim 2022 tarihinde Bakan Işıkhan, söz konusu derneğin düzenlediği sempozyumda konuşmacı olarak görev alıyor:

Vedat Işıkhan’ın bakan olarak kabinede yer almasının ardından derneğe bağlı bir sosyal medya hesabından kutlama mesajı yayınlandı.

Ancak Işıkhan’ın üye olduğu ve konuşmacı olarak etkinliklerine katıldığı SHUDER Derneği’nin ismi, Vedat Işıkhan adı ile birlikte aratıldığında çok az sayıda içeriğe ulaşım sağlanıyor.

Bunun nedeni ise arama motoru Google’ın, yasal talep üzerine içerikleri gizlemesi olarak görülüyor.

Yani Bakan Işıkhan, göreve geldikten sonra kendisi ve SHUDER ile bağlantılı birçok içeriği internetten kaldırttı.

Google’da karşımıza çıkan ibare şu şekilde:

DERNEK ŞUBESİ FETÖ’DEN KAPATILDI

SHUDER Derneği’nin bir şubesinin 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından 5 Ağustos 2016 tarihinde FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatıldığı görüldü.

Dernek yetkilileri ise iddiaları reddederek derneğin tekrar açılmasını istedi.

5 Ağustos 20216 tarihli ilgili haber:

Ayrıca derneğin Ankara şubesinden yapılan bir açıklamada da KHK ile ihraç edilen sosyal hizmetler uzmanlarına destek oldukları belirtildi.

3 Kasım 2016’da yayınlanan açıklama:

PKK’YA DESTEK FAALİYETLERİNDE YER ALDI

Dernekle ilgili yalnızca FETÖ iddiaları değil, bölücü terör örgütü PKK lehine düzenlenen eylemlere destek olduğu da ortaya çıktı.

Yine SHUDER Diyarbakır Şubesi, 11 Ocak 2016 tarihinde “Ölüme karşı yaşamı, siyaha karşı beyaz duruşu destekliyoruz” ismiyle PKK’ya destek için düzenlenen nöbetten fotoğraflar paylaştı.

Dernek ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri için de karalama kampanyasında yer aldı. SHUDER, terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda TSK’yı hak ihlali ile suçladı.

AKP AKSİNE LGBTİ+ DOSTU BİR DERNEK

Son olarak derneğin yine Ankara şubesinde yapılan bir paylaşımda LGBT Onur Haftasını kutladığı görüldü.

Yapılan paylaşımın altına “Onu haftası kutlu olsun!” notu düşüldü.

27 Haziran 2015 tarihli paylaşım şu şekilde:

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx