Bakan Tekin: Mücadeleye birlikte devam edelim

Ankara Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda deprem bölgesi dışındaki 71 ilin millî eğitim müdürleriyle buluşan Bakan Tekin, yeni dönemde belli aralıklarla eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geleceğini belirterek şunları söyledi:

BAŞARIYA ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM
“Millî Eğitim Bakanlığına karşı yürütülen tüm saldırılara ve karalama kampanyalarına rağmen başarılı olduysak bunun sebebi aramızda kurduğumuz güçlü kardeşlik ve istişare kültürü oldu. Attığımız her adımı, yaptığımız her işi il müdürlerimizle, Bakanlıktaki arkadaşlarımızla konuşarak yaptık. Bize bu mücadelede güç veren en önemli husus buydu. Türkiye Yüzyılı inşası sürecinde bir yerde bulunacak ve bu inşayı birlikte gerçekleştireceksek bunun yolu, yeniden ekip ruhuyla hareket edebileceğimiz bir ortamın oluşturulmasından geçer. Eğitim ailesi olarak Türkiye Yüzyılı’nın inşası için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Sizlere gönülden bir çağrıda bulunuyorum, bu mücadeleyi birlikte yürütelim. Türkiye’nin maarif sistemine katkı verebilecek, gelecek kuşakların inşa edilmesini temin edecek adımları hep beraber atalım. Birlikte yol yürüdüğümüz takdirde bu süreçte başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

YOL YÜRÜYECEĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZIN ARKASINDAYIM
Buradan ayrılıp ilinize vardığınızda öğretmenlerimiz başta olmak üzere il müdür yardımcılarımız, ilçe, şube, okul müdürlerimiz ve idari personelimizle hep beraber bir aile ortamı oluşturmaya çaba sarf etmenizi arzu ediyorum. Ancak bunu yaparsak başarılı olabiliriz. Bu bizim kısa vadede gündemimizdeki en önemli adım. Birlikte yol yürüyeceğimiz arkadaşlarımızın her daim arkasında olacağım. Yeter ki vicdanımıza, maddi ve manevi sorumluluklarımıza ve bu ülkeyle ilgili hayallerimize uygun hareket edelim.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*