Zonguldak’ta dostluk turnuvasında ortalık savaş alanına döndü

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde köyler ortasında düzenlenen dostluk turnuvasında iki grup oyuncuları ve taraftarlar taş ve sopalarla birbirine saldırdı.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde köy ekipleri ortasında dostluk turnuvası düzenlendi. Aşağıdağ köyündeki yeni yapılan çim alanda düzenlenen turnuvada, Yediğelli ve Hacılı grupları karşılaştı.

Yedigelli ve Hacılı ortasında oynanan karşılaşma 4-1 Yedigelli’nin yenilgisi ile devam ederken çıkan karışıklık sonrası ortalık resmen savaş alanına döndü.

JANDARMA HAVAYA ATEŞ AÇTI

Futbolcular ve taraftarların birbirlerine girmesinin akabinde Alaplı İlçesine bağlı jandarma takımları, oyuncu ve taraftarları ayırmakta zahmet çekince havaya ateş açtı. Buna karşın taraflar bir müddet daha arbede etmeyi sürdürdü. Jandarma güçleri hengameyi önlemekte zorlanırken vakit zaman havaya silah atarak arbedeyi önlemeye çalıştığı görüldü. Çıkan olaylarda bir jandarmanın kolu kırılırken 3 jandarma çalışanı yaralandı. Sonradan, Karşılıklı iki köy arbedesine dönen olaylarda birçok kişi çeşitli yerlerinde yaralandı.

Olayların büyümesinin akabinde Kdz Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan destek grup istenildi. Yaşanan olayın akabinde Alaplı Kaymakamlığı’nın bahis ile ilgili soruşturma açacağı öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.