Tatil dönüşü bu notla şok oldular: ‘İhtiyacım olanı aldım’ notu bırakmış, kıymalı yumurta yapıp, duş almış

Hırsızlık olayı, Denizli’ye bağlı Pamukkale’nin Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Denizli’de yaşayan dokumacılık çalışanı Levent Karademir, eşi ve 2 çocuğuyla Ramazan Bayramı’nda tatil için memleketleri Burdur’a gitti. Tatilden 8 Mayıs’ta dönen Karademir ailesi, 2 katlı konutlarının pencere ve kapılarının zorlandığını, meskene hırsız girdiğini fark edip, polise bildirdi.

Levent Karademir, polisle birlikte girdiği konutta dolabın üzerinde “Sadece gereksinimim olanı aldım. Allah size daha düzgünlerini versin” yazılı not kağıdını buldu. Meskendeki eşyalarını denetim eden Karademir, dizüstü bilgisayarı, iş kıyafetleri ve iç çamaşırları ile eşine ilişkin kazakların çalındığını belirledi. Polis, meskende parmak izi araştırması yaptı. Karademir, alt katı denetim ettiğinde ise hırsızın kendisine kıymalı yumurta yapıp, duş da aldığını tespit etti. 

“KENDİ MESKENİYMİŞ GİBİ”

Meskenine giren hırsızdan şikayetçi olan Levent Karademir, “Tam olarak hırsızın konuta ne vakit girdiğini bilmiyoruz lakin bayram tatilinde girmiş olabileceğini düşünüyoruz. Tatil dönüşü, meskenin halini görünce şok olduk. Kapıları ve pençeleri kırmış, Biz de meskene polisle birlikte girdik. Bir de utanmadan not bırakmış, gereksinimi olanları aldığını yazmış. Bilgisayar ve benim iş elbiselerimi güya muhtaçlığı üzere gösterip, çalmış. Bununla da yetinmemiş, alt katta tavada kıymalı yumurta yapıp bir hoş karnını doyurmuş. Duş da almış. Konuta girdiğimizde pak olan tavada yumurta lekeleri vardı. Pak olan banyoyu da kirli bırakmış. Yüzsüzlüğün bu kadarı diyorum. Kendi meskeniymiş üzere keyifle hırsızlık yapıp bir de not bırakmış” diye konuştu. 

“EN ÇOK ANILARIMIZIN ÇALINMASINA ÜZÜLDÜM”

Hırsızlık olayından sonra çocuklarının huzursuz olduğunu lisana getiren Karademir, “Daha evvel konutta tek başına kalabilen çocuklarım artık öteki odaya bile yalnız gidemez oldu. Psikolojileri bozuldu. Bari dizüstü bilgisayarımı geri getirsin zira içinde çocuklarımın, evliliğimizin 12 yıllık aile anılarımız vardı. Öbür yerde yedekleri de yok. En çok anılarımızın çalınmasına üzülüyorum. Bilgisayarı geri getirirse şikayetimi geri alacağım” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.