Tarih TV ile vakitte seyahat 30 Ağustos’ta Tivibu’da başlıyor

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, History Channel ve Viasat History kanallarının da ortalarında bulunduğu belgesel içeriklerini zenginleştirmeye, birbirinden özel içerikleri seyircileriyle buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’nin birinci tematik tarih kanalı Tarih TV, Büyük Zafer’in 100. yıl dönümünde Tivibu 2 ve 101 nolu kanallarda yayın hayatına başlıyor. Birbirinden faklı hususları ve dopdolu yayın akışıyla Tarih TV, izleyicilerine “Sadece Gerçekler”i anlatarak, dünya tarihinin değerli olaylarına ışık tutacak.

Önemli tarihi figürler birebir ekranda buluşuyor

Geniş içerik yelpazesine sahip Tarih TV, Cengiz Han’dan Gutenberg’e Muhammed Ali’den Osman Hamdi Bey’e dünya tarihinin dönüm noktalarında kıymetli roller üstlenmiş isimleri ve tarihe taraf veren olayları inceliyor. İzleyicilerin ufkunu genişletecek programlarıyla toplumsal hayatın, eşyanın tarihinin, sanatın, sporun ve bilim ile teknolojinin vakitteki seyahatini ekrana taşıyacak.

Türk Telekom TV/OTT İçerik ve Platform İdaresi Yöneticisi Emre Botan Kümet, “Türkiye’nin önder bilgi ve irtibat teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak, teknoloji bilgi birikimimizi aktardığımız dijital TV platformumuz Tivibu ile müşterilerimize gelişmiş bir izleyici tecrübesi sunuyoruz. Hem geniş kanal seçkimizle hem de ‘Seç İzle’ servisimizle dünyanın önde gelen belgesel içerik sağlayıcılarıyla yaptığımız iş birlikleri kapsamında güçlü bir içerik kataloğu oluşturduk. Habitat TV ile başlattığımız yerli belgesel kanalı çeşitliliğimize Tarih TV’yi ekleyerek devam ediyoruz. Tivibu’da belgeselden spora değişik alanlarda birçok farklı içeriği izleyicilerimizle buluşturuyoruz. Her geçen gün gelişen teknolojik alt yapımızla müşterilerimize geniş yelpazeli içerik havuzu sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Uzmanlar ve ünlü konuklar Tarih TV’yle Tivibu’da

Tarihi günümüze taşıyacak Tarih TV birbirinden pahalı isimleri de konuk edecek.  Prof. Dr. İlber Ortaylı’dan Pelin Batu’ya, Prof. Dr. Ahmet Kasım Han’dan Prof. Dr. Burak Küntay’a, Koray Şerbetçi’den Gürkan Zengin’e, Mehmet Hakan Kekeç’ten Yaşar Taşkın Koç’a, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’dan Nezih Başgelen ve Nuray Mert’e alanında uzman pek çok isim Tarih TV’de izleyicilerle buluşacak.

Kanalın danışmanlığını Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Prof. Dr. Feridun Emecen ve Prof. Dr. Cezmi Eraslan ve Nezih Başgelen üstlenirken, Genel Yayın Direktörlüğü koltuğunda ise Ahmet Bağçeci oturuyor. Program Müdürlüğü misyonunu Yavuz Sinangil üstlenirken, Proje Koordinatörlüğünü ise Kemal Soğukdere yürütüyor

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.