Son Dakika: Çanakkale ve Tekirdağ’da orman yangını!

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Çakılköy köyü yakınlarında ormanlık alanda şimdi belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yükselen dumanları gören vatandaşlar durumu 112 Acil Davet Merkezine (AÇM) bildirdi.

Bölgeye Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne ilişkin 6 yangın söndürme helikopteri, 4 uçak, 13 arazöz, 3 dozer, 2 birinci müdahale aracı ve 102 işçi ile etraf belediye ve kurumlara ilişkin takımlar yönlendirildi. Yangını söndürme çalışmaları havadan ve karadan yapılan müdahalelerle devam ediyor.

TEKİRDAĞ’DA ORMAN YANGINI

Tekirdağ’da da ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da tesiriyle geniş bir alana yayıldı. Yangın yerleşim yerlerini tehdit ederken, takımların yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Edinilen bilgiye nazaran, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ Mahallesi’nde ormanlık alanda yangın çıktı. Bölgeye itfaiye grupları sevk edilirken,
alevlerin yerleşim yerlerine yaklaşması nedeniyle huzursuz olan vatandaşlar bahçe hortumları ile yangın söndürme çalışmalarına dayanak verdi. Rüzgarın da tesiriyle geniş bir alana yayılan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.