Son 2 günde THY’ye ilişkin iptal edilen sefer sayısı ortaya çıktı

Türk Hava Yolları yaz döneminin başlaması ile birlikte rötar ve sefer iptalleri ile gündeme geliyor. Günde ortalama iç ve dış çizgilerde 100’ün üzerinde seferde gecikmeler yaşanıyor. Ayrıyeten Türk Hava Yolları dün Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini iptal ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını karşılıklı olarak iptal etti.

UÇUŞ GRUPLARI MESKENDEN ÇAĞRILIYOR

Türk Hava Yolları yetkililerinin geciken seferler nedeniyle uçuş mühletleri dolan uçuş gruplarının yerine yeni grupları konutundan getirmesi, rötarın artmasına neden oluyor. Birçok sefer rötar yapması nedeniyle uçuş gruplarının uçuş saatleri doluyor. Havacılık kurallarına nazaran uçuş saati dolan grupların uçuş güvenliğini aksatmamak için uçması yasak. Uçuş saati dolan kabin takımlarının yerine Türk Hava Yolları meskenden takım çağırıyor. Rötar yapan uçaklar bir de kabin takımının gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

UÇAKLARINI BEKLEYEN YOLCULAR UYUYOR

Uzun rötarlar nedeniyle saatlerce havalimanında beklemek zorunda kalan birtakım yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. Bu ortada İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı için otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Hava Yolları’nın otel sırasının önünde sıraların oluştuğu görüldü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.