Savunması kurtaramadı! Sarallar operasyonuyla tutuklanan Erdal Acar kimdir, neden tutuklandı?

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda “Sarallar” olarak bilinen hata örgütüne yönelik operasyonda 122 kuşkulu emniyet güçleri tarafından yakalanmıştı.

İş insanı Erdal Acar’ın da “şüpheli” sıfatıyla gözaltına alındığı operasyonda, yeniden kamuoyunda ‘Alaattin Saral’ ismiyle bilinen ve çete başkanı olduğu tez edilen İlyas Saral’ın firari olduğu soruşturmada yakalanan 122 bireyden 30’u dün adliyeye gönderilmişti.

Erdal Acar neden tutuklandı

Aralarında iş insanı Erdal Acar’ın da bulunduğu 92 kişi bu sabah sıhhat denetiminden geçirildikten sonra İstanbul Adalet Sarayına gönderildi.

İş insanı Erdal Acar ve MHP MYK üyesi Şahin Gürz’ün de ortalarında bulunduğu toplam 78 kuşkulu tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

“Suç İşlemek hedefiyle örgüt kurma” ve “yağma” hatalarından tutuklaması talep edilen Erdal Acar tutuklandı.

“Üzerime atılı hatası kabul etmiyorum”

Erdal Acar sözünde şunları söyledi:

“Ben iş adamıyım. Kelamda benim bir örgütüm varmış. Benim yanımda 15 bin kişi çalışıyor. Bu yaştan sonra bu örgüt işlerine girecek kadar bilgisiz birisi değilim. Üzerime atılı hatası kabul etmiyorum”

Erdal Acar kimdir?

Erdal Acar Artvinli’dir. Müteaahittir. Şimdi bu kadar medyatik olmadığı ve tanınmadığı devirlerde, 1989 yılında Aylin Acar ile evlendi ve bu evliliğinden 1991 yılında bir çocuuğu oldu.

İlk vakitler problemsiz bir evlilik yaşayan Erdal Acar, 1996 yılında tanıdığı “1993 Türkiye Güzeli” Emel Yıldırım ile aşk yaşamasıyla evliliği yara aldı.

Erdal Acar, Aylin Acar ile evli olduğu devirde bir çok hoş model ile ismi anılmış, lakin Emel Yıldırım’ın gebe kalmasıyla yalnızca Emel Yıldırım ile ismi anılır oldu.

1997 yılında eşi Aylin Acar ile başka yaşamaya başlayan Erdal Acar, sıklıkla Emel Yıldırım ile birlikte görüntüleniyor ve hatta eşinden ayrıldıktan sonra Emel Yıldırım ile evleneceği söylentileri süratle yayılıyordu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.