Rusya’ya 48 bin dolarlık kiraz taşıyan tır kaza yaptı

Kaza, Kırıkkale-Çorum D-200 kara yolunun 50’nci kilometresinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Yusuf İri (34) yönetimindeki 31 EG 462 plakalı tır, teze nazaran yoldaki tümsekten ötürü denetimden çıkarak refüje çarptı. Karşı yola geçmemek için yaptığı hareketle şarampole devrilen tır şoförü, kazadan yara almadan kurtuldu. Manisa’dan Rusya’ya gönderilen 48 bin dolarlık tonlarca kiraz diğer bir tıra yüklendi. Trafik takımlarınca yapılan süreçlerin akabinde da tır, vinç yardımıyla yoldan kaldırıldı. Yaşadığı şanssız kazayı İHA muhabirine anlatan şoför Yusuf İri, Manisa’dan yüklediği 48 bin dolar bedelindeki kirazları Rusya’ya götürmek için yola çıktığını söyledi.

“ARABAYI YATIRMAK ZORUNDA KALDIM”

Tümseğe girdikten sonra direksiyon hakimiyetini kaybettiğini belirten İri, “Kısmet olsaydı Manisa Alaşehir’den Rusya’ya kiraz yüklemiştim. Dün saat 19.00 sıralarında akşam üstü 40 kilometre evvel bir yerde dinlenmiştim. Şuradaki tümseğe girdikten sonra hakimiyeti kaybettim otomobilin sol ön lastiğini kaldırıma vurdum. Karşı şeride geçmemek için milleti ezmemek için arabayı bu tarafa yatırmak zorunda kaldım” dedi.

“BUGÜN CENAZEMİ MESKENE GÖTÜRÜRLERDİ”

Karşı şeride geçmekten son anda kurtulduğunu söz eden İri, “Tümseğe girdim otomobilin solu sekti beni sol şeride attı. Hani karşı şeride geçseydim ben de ölmüştüm, bugün cenazemi meskenime götürürlerdi. Allah’a çok şükür bize bir şey olmadı. Kimseye ziyan vermedik. Mala geldi canımıza gelmedi. Lakin şu yolun nitekim yapılması gerekiyor. Bu yol Trabzon, Samsun ana yolu. Burada Gürcistan’a, Azerbaycan’a zati Rusya’ya seyir halindeydim. Yolda gidiyoruz bazen karşımıza bir köpek çıkıyor hareket yapıyoruz onu ezmemeye çalışıyoruz. Birazda bu yetkililer şu tümseği yaparlarsa düzeltirlerse burası ana yol” formunda konuştu.

“48 BİN DOLARLIK KİRAZ”

İri, “Bu otomobiller 80 hızla gidiyor. Kaldırımı parçaladım orada kaldırımı aşsaydım karşıma gelen 2-3 arabayı altıma alırdım. Ne oldu? Sürücü suçlu! Bu otomobil 1,5 trilyon. Üstteki 48 bin dolarlık kiraz. Faturası burada. Birçok insan bundan ekmek yiyor. Başka tıra aktarıyorlar” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.