Peskov’un oğluna telefon latifesi: Askere gitmeyi reddetti

Rusya’da yayın yapan YouTube kanalı Popular Politics’in sunucuları çarşamba günü Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in basın sözcüsü Dmitri Peskov’un 32 yaşındaki oğlu Nikolay Peskov’u arayarak askere alındığını ve sonraki gün bir sıhhat muayenesine gitmesi gerektiğini söylediler.

Business Insider’ın haberine nazaran, Nikolay Peskov, asker alım subayı üzere davranan şakacılara, “Kesinlikle olmaz! Orada bulunmamın hakikat olmadığını anlamalısınız. Bunu farklı bir formda çözmem gerekiyor” diyerek karşılık verdi. Konuşmanın devamında “Anavatanımı savunmak zorunda kalırsam elimden geleni yaparım” diyen Nikolay Peskov, “Durumumun siyasi sonuçlarını ve nüanslarını anlamanız gerekiyor” dedi.

Dmitri Peskov ise telefon şakasının bağlamından koparıldığını söyleyerek “oğlunun sırf gerçek kararı vereceğini” belirtti.

İngiltere’de büyüyen ve bu ülkede eğitim gören Nikolay Peskov, İngiltere’ye girişi mart ayında yasaklanmıştı. Peskov, İngiltere’deki eğitiminden sonra Rusya’ya dönmüş, 2010-2012 yılları ortasında da Rus ordusunda misyon yapmıştı.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, çarşamba günü askeri kısmi seferberlik ilan etmişti. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise, ‘kısmi seferberlik’ ile 300 bin kişinin askere çağrılacağını söylemişti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.