Ömer Çelik’ten Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap

AKP sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki telaffuzları ile ilgili Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Çelik, “Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş. Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık formda yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik palavra üretiyor. Kılıçdaroğlu’nun esaslı bir partinin genel başkanlığını palavra ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz. Geçen seferki tezleri hakkında, bilinen bir FETÖ’cü ‘bunları ben yıllar önce söyledim’ diyerek bu tezlerin mülkiyetinin kime ilişkin olduğunu ifşa etmişti. Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve palavra üretmek yoluyla 6’lı masanın önderi olma maksadına ulaşabilecek mi göreceğiz. Ancak her savının gerisinden ‘mutfakta biri var’ dedirtmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun önümüze gerçek siyaset ile çıkmasını bekledik, bunun imkansız olduğunu bir defa daha gördük. Mülkiyeti karanlık odaklara ilişkin politik dedikodu ve palavralarla varabileceği bir yer yok. Şimdiye kadar olduğu üzere bu savlarının gerisinden da şaibeli odaklar çıkacak. Parti genel başkanlığını terkedip, politik dedikoduculuk mesleğine geçişi ile kendisini baş başa bırakıyoruz” tabirlerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

CHP önderi Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı bildirilerde şunları söylemişti:

“Erdoğan, aile içinde anlaşırsınız ve çıkar milletimize doğruları söylersiniz diye bekledim lakin görüyorum ki sen, davalarla algı yaratma peşindesin. O vakit ortamı daha fazla bulandırmana müsaade vermeden, herkesin zati artık bildiğini buradan da söyleyeyim.

Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TİPKEN paravan bir vakıftır, gayesi ABD’ye servet ve insan transferidir.

Güya yurt yapıyorlarmış. Nerede yapıyorlar devasa plazayı? Manhattan’da. ABD’nin en değerli finans merkezinde. Finans merkezine yapılan bu ultra lüks bina bittiğinde kime ilişkin olacak? Türkiye’ye mi ilişkin olacak, yoksa paravan vakfa mı? Bu vakıf kimin Erdoğan?”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.