Necati Özkan’dan 6’lı masaya aday belirleyin daveti

Türkiye 2023’te yapılacak seçimlerin havasına girdi…

Seçimler için geri sayım başlarken CHP ve Güzel Parti; Saadet Partisi dışında kurdukları Millet İttifakı’na Demokrat, DEVA, ve Gelecek Partisi’ni de katarak çalışmalarına başladı.

Ancak masanın kuruluşundan bu yana aday krizi hala çözülemedi.

İmamoğlu’nun ajansından tepki

Son olarak dün 6. kere toplanan masa başkanlarının adayı yeniden belirleyememesi üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun kampanya yöneticiliğini yapan Necati Özkan’dan reaksiyon geldi.

İmamoğlu’na yakınlığı ile de bilinen Özkan, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde,  bir an evvel adayın belirlenip, seçim kampanyalarının belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Bir an evvel kampanyalar başlamalı

“Aday yoksa kampanya yoktur” başlık yazısında Özkan, yeniden masa önderlerine seslenerek, adayının geç belirlenmesinin iktidara yarar sağlanacağını da belirterek “Muhalefet partilerinin artık ayrıntıları tamamlayıp süratle aday ilanına geçmesi koşul. Zira aday yoksa ortada kampanya yoktur. Muhalefetin daha fazla gecikmesi iktidar bileşenlerinin işine fayda. Kampanyaya bir an evvel başlanabilirse vaatlerin tesirini araştırmaya, yanlışları düzeltmeye, adayın performansını yükseltmeye ve seçmeni mobilize etmeye vakit kalır.” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.