Melis İşiten’den Anneliğe Dair Açıklamalar: “Dünyaya Anne Olmak İçin Gelmiş Kadınlardan Değildim”

Melis İşiten, anneler gününe dair verdiği bir röportajda annelik serüvenine dair açıklamalarda bulundu. Kızı Ada ile ilgili anılarını da aktaran Melis İşiten, daha önce anne olmayı hiç düşünmediğini açıkladı.

İşte detaylar…

Ünlü tiyatro oyuncusu Melis İşiten, katıldığı bir röportajda anneliğe dair anılarını anlattı.

MAG Mayıs sayısı Anneler Günü özel sayısı için röportaj veren İşiten, daha önce anneliği düşünmediğini açıkladı. İşiten, ‘Annelik; üzerine düşünüp, kafa yorup, hayaller kurup, planladığım bir şey değildi hiçbir zaman benim. Dünyaya anne olmak için gelmiş kadınlardan olduğumu düşünmedim hiçbir zaman.’ ifadelerini kullandı.

“Ne zaman hayatıma Uraz girdi, o zaman beraber dünyaya bir çocuk getirme fikriyle anne olmaya heyecanlandım.”

Eski eşi Uraz Kaygılaroğlu’ndan bir kızı olan Melis İşiten, eşiyle tanıştıktan sonra bir çocuk sahibi olmayı düşündüğünü dile getirdi. 

‘Ne zaman hayatıma Uraz girdi, o zaman beraber dünyaya bir çocuk getirme fikriyle anne olmaya heyecanlandım ve süreçte hiçbir planım ya da beklentim olmadı açıkçası anneliğe dair. Hatta kendi gözlemlerim ve deneyimlerimden nasıl anne olacağım bilemem ama nasıl anne olmayacağım onu biliyordum dedim hep.’

Melis İşiten, 6 yaşındaki kızı Ada Kaygılaroğlu’nun ismine nasıl karar verdiklerini de açıkladı.

Melis ve Uraz çifti, bebeklerinin erkek olması durumunda Uraz Kaygılaroğlu’nun babasının adını koyacaklarmış. Bebeklerinin cinsiyetinin kız olduğunu öğrendikten sonra ise karar vermek Melis Hanım’a kalmış. O anları Melis İşiten ise şu şekilde anlatıyor:’Erkek olsa Uraz’ın babasının adını koyacaktık. Kız olunca karar biraz bana bağlıydı. Ada dediğimiz şeyin; özgürlük, denizle çevrili olması, ayakta kalabilmesi gibi anlamlara dayanmasını sevdik. Bir de soyadı yeterince uzun diye isminin kısa olması işimize geldi.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir