Kuruluş Osman’a heyecanı arşa çıkaracak bir isim geldi! Nikola üzere Osman Bey’e kök söktürecek

Direktör koltuğunda Ahmet Yılmaz’ın oturduğu, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın kaleme aldığı ATV’nin reyting rekortmeni Kuruluş Osman dizisi, milyonları ekran başına kilitlemeye devam ediyor.

Başrollerinde Burak Özçivit, Özge Törer, Yıldız Davet Atiksoy üzere başarılı isimlerin yer aldığı Bozdağ Sinema imzalı Kuruluş Osman dizisi, aksiyon ve heyecan dolu kısımlarıyla adeta nefes kesiyor.

TRT 1’in efsane dizisi Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde olan dizi, 25 Mayıs Çarşamba akşamı 95. kısmıyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olan ve üç dönemdir reytinglerde rakiplerine göz açtırmayan dizinin merakla beklenen 95. kısım fragmanı yayınlandı.

Yeni kısım fragmanında; en büyük düşmanı Nikola’dan şimdi yeni kurtulan Osman Bey’in karşısına yeni bir düşman çıktı.

Moğol Kumandanı Cebe isimli bu düşman, kendini Osman Bey’e ”Başladığı işi bitirmeden hiçbir yere gitmez.” kelamlarıyla tanıttı.

Öte yandan Turgut Alp ve alplara tuzak kuruldu ve Turgut Alp’in yaralandığı görüldü. İşte Kuruluş Osman 95. kısım 2. fragmanı….

Kuruluş Osman Cebe kimdir?

Onlar, Timuçin’in Dört Köpeğidir. Alınları bakırdan yapılmıştır, çeneleri makas, lisanları delip geçen tığ üzeredir, başları demirden, kırbaç üzere kullandıkları kılıçları vardır… Savaş günü geldiğinde düşman etini yalayıp yutarlar. Dikkatli olun, onlar artık zincirlerinden boşandılar ve sevinçle salyalarını akıtıyorlar. Bu dört köpek, Cebe, Kubilay, Çelme ve Subutay’dır.

Cengiz Han’ın 4 kumandanından birisi olan Jebe ya da Cebe Noyan, Moğol İmparatorluğunun en değerli komutanlarındandır. Moğolların, Harzemşah işgalleri öncesi ve sırasında kıymetli rol almıştır.

Cebe gösterdiği askeri muvaffakiyetler ile Cengiz Han’ın en düzgün generallerinden biri olmuş ve Cengiz Han için Subutay ve Muqali düzeyine yükselmiştir. 1211 yılında Moğollar, Jin hanedanlığına karşı savaş ilan etmiş ve Cebe’de bu istilalar sırasında ordunun sol kanadını yönetmiş, büyük askeri muvaffakiyetler göstermiştir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.