Jandarma’ya birinci bayan general… Jandarma Genel Komutanlığı’na atamalar Resmi Gazete’de

Jandarma Genel Komutanlığındaki atamalara ait kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. 2 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe terfi etti. Bir bayan albay ise tuğgeneralliğe yükseltildi.

Jandarma Genel Komutanlığına mensup kimi general ve albayların emekliliğe sevki, bir üst rütbeye terfileri ve yeni misyona atanmalarına ait kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara nazaran, Jandarma Genel Komutanlığına mensup Jandarma Genel Kumandan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Tümgeneral Fuat Güney, Tuğgeneral Vedat Çolak, Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Tuğgeneral İbrahim Koyuer, Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Tuğgeneral Nuri Öztürk, Tuğgeneral Mehmet Çimen, Tuğgeneral İsmail Sıkı ve Tuğgeneral İbrahim İtimat 30 Ağustos prestijiyle emekliğe sevk edildi.

Atamalara nazaran, 2 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe terfi etti.

İLK BAYAN GENERAL

Ayrıca, birinci kere Jandarma Genel Komutanlığına bayan general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Uğraş ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Hasret Yılmaz Tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Kıyı Güvenlik Akademisi Lider Yardımcısı oldu.

Öte yandan, 69 general ve albayın yeni vazifeleri muhakkak oldu. Bunların ortasında Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu Jandarma Genel Kumandan yardımcılığına atandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.