“İstanbul’a 3 ayda 3 metro hattı”

Ak Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın başlattığı ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Programa Ak Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü de katıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu programda konuşma yaptı.

“20 YIL EVVEL 30 MİLYON OLAN HAVAYOLU YOLCUSU 210 MİLYONA ÇIKTI”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “20 yıl evvel Türkiye genelinde yalnızca 30 milyon olan havayolu yolcu sayısı bugün 210 milyona çıktı. Amacımız 2053’e kadar bu sayıyı 400 milyona çıkarmak. 225 milyar dolarlık ticaret hacmi bugün 250 milyar dolar olacak. Dünyanın en süratli büyüyen ülkelerden biri olmamızın nedeni bu güçlü altyapı üzerine kurulan üretim,sanayi, tarım ve turizm sayesinde. Bizim çok paramız yok, bizim az paralarla azamî yarar sağlayan işler yapmamız için âlâ planlamalar yapmamız gerekiyordu, bu düzgün planlamalar sonucunda da azamî yarar sağlayan işleri yaptık” dedi.

“ÇAM VE SAKURA HASTANESİ METRO SINIRI ARALIK AYINDA HİZMETE GİRECEK”

Bakan Karaismailoğlu “Şu anda 250 kilometre devam eden işletmeler olan raylı sistem çizgisinin tamamı tekrar Ak Partili Belediyeler devrinde yapılmıştır ve işletilmeye başlanmıştır. Bütün ihaleleri yapılmış, 100 kilometrelik metro çizgisinin da geçmiş devirde bizlerin idaresinde olan Ak Partili Belediyeler vaktinde başlamış, ihaleleri yapılmış sinirlerdi. Bu sınırların da şimdiye kadar çoktan bitmesi gerekiyordu. 2019 seçimlerinden sonra hangi akla hizmettir, hangi mantıktır, kentin gerekli olan işi bitmiyor ve bitmiyor. Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi dünyanın en büyük ve çağdaş hastanelerinden birisiydi. Bu hastaneye metro planlanmıştı. Maalasef yolunu bile yapmayan bir mahallî belediyeyle karşı karşıya kaldığımız için 1 ay içerisinde bakanlık olarak üstlenerek yolları tamamladık. Yeniden lokal idare sorumlusu olduğu metro çizgisinden imtina ettiğini görünce çabucak bizler de bakanlık olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla burayı devraldık. Bu metroyu da inşallah aralık ayında hizmete sokacağız” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İSTANBUL’DA HER AY BİR METRO AÇMAYI PLANLIYORUZ”

Bakan Karaismailoğlu “Bir taraftan misyonunu yapmayanlar, bir taraftan misyonunun sorumluluklarını çok daha fazlasını yerine getiren, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bakanlığımızdaki takımlar ile birlikte inşallah önümüzdeki günlerde İstanbul’da her ay bir metro açmayı planlıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı ve E-5 ortasındaki mahalleleri birbirine bağlayacak metro sınırımızı eylül ayında hizmetinize sunacağız. İstanbul Havalimanı’yla, Kemerburgaz, Göktürk, Kağıthane, Beşiktaş, Gayrettepe’ye uzanan metro çizgimizi da kasım ayı üzere planladık” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.