iPhone 14’ler daha kutudan çıkmadan güncelleme haberi geldi

Amerikalı teknoloji devi Apple, oldukça önemli bir dönemi geride bıraktı. İlk olarak Haziran ayının başında gerçekleştirdiği WWDC 2022 etkinliği ile yeni işletim sistemini duyuran, daha sonra ise 7 Eylül tarihinde iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkan Apple, son olarak ise birkaç gün önce iOS işletim sisteminin yeni sürümünü kullanıcılarının beğenisine sunmuştu.

Her ne kadar iPhone 13 serisine kadar olan telefonları kullanan iPhone hayranları bu güncellemeye çoktan ulaşmış olsalar da, henüz iPhone 14’lerin sınırlı sayıdaki kişi hariç nihai tüketicilere ulaştırıldığını söylemek pek mümkün değil. Ancak güvenlik ve güncelleştirme çalışmalarına hız kesmeden devam eden Apple, iPhone 14 serisinde bazı önemli hatalar tespit etti ve bunları iOS 16.0.1. güncellemesi ile düzeltti.

iPhone 14’ler daha kutudan çıkmadan güncelleme haberi geldi

Apple’dan yapılan açıklamaya göre özellikle etkinleştirme ve veri aktarımı konularında yaşanabilecek sorunların önüne geçmeyi hedefleyen bu güncelleme paketi ile birlikte, telefonun yatay konuma alındığında oluşan yakınlaştırma hatalarının ve kimlik doğrulama sıkıntılarının da düzeltildiği açıklandı.

Yani anlayacağınız eğer kendinize yeni bir iPhone 14 modeli satın alırsanız, ilk yapmanız gereken şey telefonun kurulumunu tamamlar tamamlamaz yeni güncellemeyi de yüklemeniz olacaktır. Bu sayede telefonunuz şu ana kadar tespit edilebilen bütün hatalardan arınmış olacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.