iPhone 14 serisinin ekranı ortaya çıktı: Sızıntılar doğrulandı!

Apple önümüzdeki Eylül ayında yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar da bu cihazlar hakkında pek çok olumlu ve olumsuz sızıntı ile karşılaştık. Fakat bugün karşılaştığımız bir görsel, iPhone 14 ekranı hakkında bütün tahminlerimizi doğruladı.

iPhone 14 Pro tasarımında büyük değişim!

iPhone 14 ekranı beklendiği gibi çentiksiz olacak!

iPhone 14 serisi, tasarımı ve ekranı hakkında bir kaç farklı sızıntının artık resmen doğrulandığını söyleyebiliriz. Burada bu yıl iPhone 14 mini yerine aramıza katılacak iPhone 14 Max modelinin de yer aldığını belirtelim.

Yukarıdaki resimde de görebildiğiniz gibi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin çentik olmadan geleceğini söyleyebiliriz. Bunun yerine ekranın sağ tarafında bir kamera deliği olacak. Ayrıca orta kısmında sola doğru da iki kamera büyüklüğünde hap şeklinde bir Face ID deliği bulunuyor.

Buna ek olarak Apple’ın bu yıl kullanıcılardan gelen büyük ekran ve uzun süre yetecek bataryaya sahip uygun fiyatlı iPhone talebini dinlediğini görüyoruz. Zira artık iPhone mini modeli yerine Max isimli yeni bir cihaz seriye dahil oluyor.

Öte yandan bu cihazların tasarımında bir değişiklik daha var. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan çizim şablonlarının artık doğrulandığını da söyleyebiliriz. Çünkü iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Pro modellerinin ekranı etrafında bulunan çerçeveler büyük ölçüde küçültülmüş durumda. Ayrıca yakınlık sensörü de ekranın altına gizleniyor.

Tabii mini modeli her ne kadar aramızdan ayrılıyor olsa da almak isteyenlerin endişelenmesine gerek yok. Çünkü bu cihaz da önümüzdeki yılın Mart ayında tanıtılacak yeni iPhone SE’nin yerini alacak. Fakat şimdilik bir sızıntı olduğunu belirtmekte fayda var.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.