Instagram Templates adı verilen yeni bir özelliği test ediyor

Instagram Templates adı verilen yeni bir özelliği test ediyor

Ocak ayından beri söylentisi olan bu yeni özelliği, influencer Josephine Hill bu özelliği deneyimlemeye çoktan başladı bile. Hill tarafından mart ayında yayınlanan bir ekran görüntüsünde, kullanıcıların kendi videolarını önceden hazırlanmış çerçevelerle değiştirebilecekleri ve videolara kendi seslerini ekleyebildikleri görülüyor.

Bu yeni özellik kullanıcıları Canva gibi sitelerden alınan hazır şablonları kullanmaktan veya veya Hill’in Insider’a belirttiği gibi belirli bir format elde etmek için diğer çevrimiçi eğitimleri takip etmekten kurtarabilir.

Bir Meta sözcüsü de Insider’a yaptığı açıklamada “Reels yapımını daha basit hale getirebilmek için her zaman yeni yollar üzerinde çalışıyoruz. Başka bir Reels’den mevcut şablonları kullanarak yeni bir Reels oluşturma yeteceğimizi test ediyoruz.” dedi. Instagram ayrıca Insider’a bu yeni özelliğin küçük bir kullanıcı grubuyla test edildiğini de söyledi.

Reels’i geliştirme çabalarının bir sonucu olan bu yeni özellik de diğer denemeler gibi daha fazla kullanıcıyı Reels içeriği oluşturmaya teşvik etme ve TikTok repost’larının önüne geçilmesi amacını taşıyor. Geçen yıl Instagram TikTok repostlarının Reels’de paylaşılmasının engelleneceğini söylemişti, geçtiğimiz günlerde ise Instagram CEO’su Adam Mosseri, platformun yeniden paylaşımları daha da zorlaştıracağını duyurdu. Şablonları karıştırmak Reels’de video yapmayı daha da kolaylaştırabilir ve daha orijinal içerikler oluşturulmasını teşvik edebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.