Facebook’ta sürpriz ayrılık

Geçen yıl yapısını değiştirerek Meta çatı şirketini kuran ve bünyesinde Facebook, Instagram, WhatsApp üzere platformların olduğu şirkette büyük bir sarsıntı yaşanıyor…

Facebook’un kuruluş basamağında platformun kurucusu Mark Zuckerberg’e takviye olan ve şirketin süratli büyümesinde hisse sahibi olan Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sheryl Sandberg şirketten ayrılma kararı aldığını duyurdu.

14 yıl boyunca şirkette çalışan Sandberg’in aile ve hayır işlerine tartı vermek istediği belirtildi. 52 yaşındaki Sanberg’in Meta idare heyetinde misyon almaya devam edeceği belirtildi.

FACEBOOK’UN ZUCKERBERG’DEN SONRA EN ÇOK TANINAN İSMİ

Sandberg’in resmi olarak sonbaharda misyonunu bırakacağı belirtilirken yerine ise Javier Olivan’ın geleceği kaydedildi. Geçen yıl 120 milyar dolar gelir elde eden Facebook’un gerisindeki isimlerden biri olan ve şirketin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’den sonra en çok tanınan ismi olan Sandberg 2013’te Lean In isimli bir kitap da çıkarmıştı.

Sandberg, “Bu kararı almak kolay olmadı, 14 yıl oldu. Lakin ben yardım işlerine ve vakfıma daha çok vakit ayırmak istiyorum” ifadesini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.