Erdoğan: Suriye’de yeni bir safhaya geçiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin küme toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Mevlana hazretleri ‘Güzel günler sana gelmez sen ona yürü’ diyor. Biz işte bu çalışmalarımızda ülkemizi aydınlık bir geleceğe gerçek taşıyoruz. Fethin bitmeyen bir uğraş olduğunun şuuruyla durmadan dinlenmeden yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’a sahip çıkılacak bir emanet yerine talan edilecek bir nimet olarak bakanlar yalnızca Fetih sırrını değil, yalnızca Osmanlı’yı değil Cumhuriyeti de anlayamaz. Bugün bizim yaptıklarımızı da anlayamazlar her vakit söylediğimiz üzere asıl olan gönüllerin fetih edilmesidir.

Ayasofya İstanbul’da yükselen bir sancak olarak medeniyetimizdeki seçkin yerini tekrar almıştır. Rabbim bu türlü bir imkan bahşettiği için hamd ediyorum. Fatih’ten itibaren uzunca bir vakittir harap vaziyetteki İstanbul’un kısa vakitte büyüleyici bir hoşluğa sahip olması Avrupalıları cezbetmiştir.

ATATÜRK HAVALİMANI’NI KULLANIYORUZ: Atatürk Havalimanı kısmen vasfını sürdürecek. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi kentin bir nefes borusu, bir vahası olarak insanımıza hizmet verecektir. Yurt içi yurt dışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanımızı kullanıyoruz. Biz Atatürk Havalimanı’na 3 ayda 1006 odalı kent hastanesi yaptık.

İSTANBULLULARA HAKSIZLIK OLACAKTI: İstanbul Atatürk Havalimanı’nı eski işleviyle devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı. Türkiye’nin ve İstanbul’un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına muhtaçlığı vardı. Yap-işlet-devret sistemiyle Hazine’ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada birincilerden, çağdaş, lüks. Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel muhtaçlığı için de gerekli dayanağı vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA tahminen de dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

Atatürk Havalimanı’nda 5 milyon metrekare üzerindeki alanı millet bahçesi yaparak İstanbul’un hizmetine sunuyoruz. Fethi çağrıştırması için 145 bin 300 ağaç dikiyoruz. Vatandaşımızın her türlü muhtaçlığını karşılayacak altyapı kuruyoruz. 350 yaşında zeytin ağacının da dikimini yaptık

BİZDEN DAHA ÇEVRECİ YOKTUR: Bu ülkede bizden daha samimi ve çabalı çevreci de yoktur, ağaç sevgisi bizden daha fazla kimse de yoktur. Bu iş bizim işimiz. Biz kimin ne dediğine, kimin kendini nasıl paraladığına bakmadan eser ve hizmet kervanımızı yürütmeyi sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl fethin 570’inci yıldönümü merasimlerini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin tamamlanan kısımları üzerinde yaparak bu kifayetsiz muhterislere hak ettikleri karşılığı bir kere daha vereceğiz.

SARSINTIDAN SONRA VAN’A KAÇ KEZ GİTTİN?: Bizim yaptığımız her eser üzere İstanbul’daki millet bahçesine çamur atan Kılıçdaroğlu, Van’da terör örgütünün ağzından konuşarak aklınca Kandil’e selam çakıyor. Van’ın dışlanmışlığından, terk edilmişliğinden kelam ederken bu kenti 2011’deki zelzelenin akabinde adeta sıfırdan, yine inşa ettiğimizden bile adamın haberi yok. O zelzeleden sonra Van’ın ne halde olduğunu biliyor musun sen Bay Kemal? Sanki sen ondan sonra kaç sefer Van’a gittin, kaç kez Erciş’e gittin, kaç sefer Edremit’e gittin, kaç kez sanki Van’ın merkezini dolaştın? Bugüne kadar biz Van’a kesin sayı vermeyim en az 35 milyar harcama yaptık.

BAY KEMAL BİLGİ FUKARASIDIR: Bizim siyasi ömrümüzün büyük bir kısmı oralara sık sık yaptığımız ziyaretlerle geçti. Biz bu türlü çalıştık, hala da bu türlü çalışıyoruz. Van’da şayet bu PKK örgütünün uzantısı olanlar vazifede olmuş olsaydı inanın şu anda suyu olan bir Van bulamazdınız. Biz onların devrinde bile oraya DSİ’nin vazifesi olmadığı halde suyu biz götürdük. Zira büyükşehir belediye statüsünde olduğu için suyu kendisinin temin etme mecburiliği var. İstanbul’u aldığımız vakit susuz bir İstanbul vardı. Kimden almıştık? CHP’den… CHP’den aldığımız İstanbul’da susuzluğu en kısa vakitte giderdik ve İstanbul’u suya kavuşturduk. Ancak Bay Kemal bunları bilmez. O bilgi fukarasıdır, siyasetin fukarasıdır. Anlamaz bu işlerden. Bütün sorun CHP’ye gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. İstanbul’u yaşadınız, Ankara’yı yaşadınız, Van’daki kardeşlerime sesleniyorum, siz de o felaketi yaşadınız. Daha birinci geceden itibaren Van’da sizin yanınızda olanlar kimlerdi? Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarıydı.

Aslında bunların hepsinden haberi var. Fakat bunların gözleri vardır görmez, kulakları vardır duymaz, ağzı var konuşamaz. Niçin? Kalpleri mühürlüdür.

SUYU AKMAYAN MUSLUK AÇTI: Devletin kaynaklarının terör örgütüne aktarılmasının önüne geçmek için kullandığımız belediye başkanvekili metodunu o denli anlatıyor ki sanırsınız ses Kandil’den geliyor. Kendi belediye liderlerinin güya hizmetlerini anlatırken o denli sayılar veriyor ki toplamı bizim bir ilçe belediyemizin yaptıklarına denk gelmiyor. Bay Kemal, suyu akmayan musluğu açmak suretiyle çok büyük yatırım yaptığını söyleyecek kadar zavallı.

KILIÇDAROĞLU BİR PROJE: Kimseye ayrım yapmadan veriyoruz dediği toplumsal takviyelerin toplamı, bizim rastgele ortalama bir vilayet ve büyükçe ilçe belediyemizin düzeyine çıkamıyor. CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonlarını, millete hizmet için verilen kaynakları çalanın yakasına evvel ben yapışırım diyerek destekleyeceği yerde bunları belediyeleri engelleme eforu diye takdim ediyor. Milletin parasını çalan hırsızdır. Hırsızın sırtını sıvazlayan ise daha büyük hırsızdır. Kılıçdaroğlu CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını belirli etmiştir. Van’ı överken bu kenti İranlılar için nasıl cazip hale getireceğini anlatan da Kılıçdaroğlu, ülkemize gelen yabancı yatırımcıları en aşağılık halde tehdit eden de tekrar Kılıçdaroğlu. Niçin biliyor musunuz? Zira bu zat inanın yalancı. Zira bu zat omurgasız, zira bu zat bir proje, zira bu zat bir aparat. Bu zatın partisinin başına kaset komplosuyla geçirildiğinden beri Türkiye’nin ulusal çıkarlarına karşı sinsi bir savaş vermekten diğer iş yaptığını gördünüz mü? Tekrar bu zatın ülkede yapılan tüm yapıtları, hizmetleri engellemeye çalışmaktan diğer bir çabasına şahit oldunuz mu?

Ne diyorlar? Gelmeyecekler de biz gelirsek bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız. Ya siz ne cinssiniz ya. Devlette devamlılık temeldir, bunu nasıl dersin. Söke söke bu ülkede yargı var. Biz bir hukuk devletiyiz, nasıl vermezsin? Şakır şakır ödemeye mecbursun. Ben CHP’nin milletvekili olmuş olan müteahhitlere bu CHP’li müteahhittir münasebetiyle ben buna ödeme yapmam demedik ya. Hepsinin ödemesini şakır şakır yaptık. Niçin? Bizde bu türlü bir kin yok. Bizde nitekim samimi olarak işini yapana, yatırım yapana her vakit dayanak var.

Artık bu zatın Demirtaş’ından Kavala’sına, FETÖ’cülerinden PKK’lılarına kadar ülke ve millet düşmanı teröristleri savunmaktan, hatta bunun için Ankara’dan İstanbul’a yürümekten öbür bir eforu var mı?

KILIÇDAROĞLU’NA 10 SORU: Kılıçdaroğlu’na birkaç soru sormak istiyorum. Şayet bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap alacağız. Bu soruları cevapları açık bir biçimde verirse kendisi ile ilgili tavrımızı gözden geçireceğiz.

PKK’dan YPG’ye, tüm terör örgütlerini, en şiddetli halde lanetliyor mu, lanetliyor mu?

Türkiye’nin PKK ve YPG’ye karşı yürüttüğü hudut ötesi harekatlarını destekliyor mu desteklemiyor mu?

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği konusunda kendi devletinin izlediği siyasetlerin yanında mı değil mi?

Türkiye’nin Akdeniz ve Ege’de verdiği ulusal uğraşta ülkesinin safında mı, karşımızdakilerin safında mı?

Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ülkemize tesirleri karşısında çabamıza en azından ilkesel olarak dayanak veriyor mu, vermiyor mu?

Siyaseti ülkenin ve milletin ali çıkarları üzerinde yürütmeye var mı yok mu?

Siyasi stratejilerini yabancı ülke temsilcilerine onaylatmak yerine ülke kamuoyuyla belirlemeye yönelecek mi?

1000 yıldır kanlarımızla sulayarak ebedi vatanımızda tüm kıymetleri, sembolleriyle asil bir devletin evladı üzere hareket etmeyi kabul ediyor mu?

Partisi içinde her türlü terör örgütü destekçisini, hırsızı, tacizciyi tasfiye etmeyi düşünüyor mu?

2023’te yüreği yetip cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?

Bu soruların karşılıklarını açık bir formda verirse kendisi ile ilgili tavrımızı gözden geçireceğiz.

BUNLAR ÇÜRÜK, BUNLAR SÜRTÜK: Tarihimize Seyahat olayları ismiyle bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin 9’uncu yılındayız. Olaylar, İstanbul’da Seyahat Parkı’ndaki birkaç ağacın kesildiği argümanıyla 2013’ün mayıs sonu, haziran başı üzere alevlendirilmiştir. Ağaç mazeretiyle çakılan kıvılcım, bir anda Türkiye’nin hükümetini, ulusal projelerini, milletlerarası çıkarlarını gaye alan bir kalkışmaya dönüşmüştü. Düşünün Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Camii’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler, bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar bu türlü, bunlar çürük, bunlar sürtük, bunlar için ulu mabed nedir, ne değildir, o denli bir şey yok. Kamu binalarının, polis araçlarının, ambulanslarının, iş yerlerinin, sivil araçların, belediye otobüslerinin, sokakların, parkların yakılıp yıkıldığı Seyahat olaylarının gerisinde kimlerin olduğunu biz esasen biliyoruz da tarih de yazacaktır. Bay Kemal orada mıydı? Oradaydı… Zira başı çeken oydu. Bunlardan bu millete, bu vatana hayır gelmez. Bunlar fakat terör sevicilerle bir arada, zira kendileri de terör sevici.

HUKUK ÖNÜNDE HESABINI VERECEKSİNİZ: Siz bakmayın birilerinin Seyahat olaylarının gerisindeki karanlık tiplere demokrasi kahramanı muamelesi yaptığına. Bunların hepsi de yaptıkları ihanetin şuurunda olan beşinci kol elemanlarıydı. Dün 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ne çıkıp misyonunu yapan misyonlara hakaretler ederek, fiziki atak yaparak pankart asmaya çalışan tipler bunun somut örnekleridir.

HDP ve CHP listelerinden Meclis’e sokulan bu siyasetçi kılıklı provokatörler, yaptıkları terbiyesizliğin hesabını, hukuka ve milletimize vereceklerdir. Bu ne densizliktir? Bu ne edepsizliktir? Devletin polisine misyonunu yaparken yaptıkları iş. Ben milletvekiliyim. Sen milletvekili olsan ne müellif ya. Bir kez gelip de Şehitler Köprüsü’nde bu türlü bir pankartı sen polise karşın asamazsın. Ne oldu, asamadılar. Asamayacaksınız! Ayrıyeten hukuk önünde de bunun hesabını vereceksiniz.

PEK ÇOK SORUNUN BAŞLANGIÇ NOKTASI SEYAHAT: Seyahat olaylarının pak bir itiraz değil, planlı ve alçak bir kalkışma olduğunu boşuna söylemiyoruz. Milletlerarası yatırımcılarının ülkemizden çıkışından borçlanma faizlerinin artışına, borsanın düşüşünden döviz kurunun yükselmeye başlamasına kadar hala boğuştuğumuz pek çok sorunun başlangıç noktası Seyahat hadisesidir. Ülkemize yalnızca yol açtığı maddi tahribatın bedeli 1,5 milyar dolar, dolaylı maliyeti yüzlerce milyar dolar olan bu hadise, gerisinden gelen tüm oyunların, tuzakların da işaret fişeği hüviyeti taşımaktadır.

NATO ÜYELİKLERİNE KARŞI OLDUĞMUZU İLAN ETTİK: Güvenlik sıkıntılara kayıtsız kalan batı dünyası Karadeniz’in kuzeyinde çıkan çatışmada kendini benzeri durumda buldu. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusu bu türlü bir süren eseridir. Biz terör örgütüne verdikleri dayanak nedeniyle üyeliklerine karşı olduğumuzu ilan ettik. NATO terör örgütlerine takviye kuruluşu değildir.

YUNANİSTAN İLE MUAHEDEYİ BOZDUK: AİHM’in önünde çadırlar kurmak suretiyle para topluyorlar. Bunlar göz önündeyken biz bunlara gelin diyebilir? Bunu bizden evvelki idareler Yunanistan’a yaptı. Yunanistan 5+4, ABD’nin 9 üstünün Yunanistan’da kurulmasına imkan hazırladı. Bizim Yunanistan ile Yüksek Seviyeli Stratejik Kurul mutabakatımız vardı, bozduk. Biz şahsiyetli dış siyasetten yanayız. İkide bir uçaklarınla bize şov yap. Kendine gel, tarihten hiç ders almıyor musun? Türkiye ile dans etmeye kalkma. Şu anda bunlarla ikili görüşmeleri de yapmıyoruz. Bu Yunanistan yola gelmeyecek. Ne vakit bu yanlışlarından döner… Biz bunlardan bıktık, dürüst olacaksan karşımızda koltuğun hazır.

PKK ve uzantısı kuruşları temsilcilerini üst seviyede ağırlayanların bizim terörle çabamıza hürmet duydukları kelamları inandırıcı değildir. Bizle görüşmeye geldiklerinde akşam devlet televizyonunda Salih Müslim’le görüşme yapıyor. Bizi değil, kendilerini kandırıyorlar.

İŞGAL DİYENLER Mİ YANIMIZDA OLACAK: PKK yandaşlarının faaliyetlerinin sivil toplum görünümüne sokarak desteklerken bizim vatandaşlarımızın faaliyetine karşı çıkanlar faşisttir. Türkiye’ye parasıyla vermedikleri silahları, teçhizatları terör örgütüne bilabedel aktaranlar hukuk devleti değil, terör devleti sıfatını hak eder. Teröriste böylesine pervasızca yol veren ülke mi tehdit karşısında bizimle çaba edecek? Bizim güney sonlarımızı teröristlere karşı yürüttüğümüz harekatlara işgal diyenler mi yanımızda olacak? Bu sorulara kesin, net karşılıklar bulmadan halimizi değiştirmeyeceğiz.

YENİ SAFHAYA GEÇİYORUZ: Güney sonlarımız boyunca 30 km derinliğinde inançlı bölge oluşturma eforumuzun yeni safhasına geçiyoruz. Tel Abyad ve Münbiç’i teröristlerden temizliyoruz. Akabinde da etap kademe öteki bölgelerde birebirini yapacağız. Buna kimler dayanak verecek, kimler köstek olacak göreceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.