EPGİS hakkında suç duyurusu: Fiyatlar hakkında yapılan bilgilendirmeye ara verildi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, haklarında suç duyurusunda bulunulduğunu, bu nedenle fiyat duyurusu faaliyetlerine ara verildiğini bildirdi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, EPGİS hakkında yurttaşları yanlış yönlendirdiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunacağını açıklamıştı.

GÜNCEL 15.03.2022 21:24

EPGİS hakkında suç duyurusu: Fiyatlar hakkında yapılan bilgilendirmeye ara verildi

Abone Ol google-news

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), “Bu hafta başında sendikamız aleyhine suç duyurusunda bulunulmuş ve süreç adli makamlara intikal etmiştir. Adli sürecin selameti açısından fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir” açıklamasında bulundu.

Akaryakıta gelen zam ve yapılan indirimleri, sosyal medya hesabında kamuoyu ile paylaşan ancak akaryakıt fiyatlarında son olarak yapılan indirimle ilgili paylaşım yapmaması eleştirisi konusu olan EPGİS, gelen tepkiler üzerine açıklama yaparak fiyat duyurusu faaliyetlerine haklarında yapılan suç duyurusu nedeniyle ara verildiğini bildirdi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu hafta başında sendikamız aleyhine suç duyurusunda bulunulmuş ve süreç adli makamlara intikal etmiştir. Adli sürecin selameti açısından sosyal medyada üyelerimize ve kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla.”

Bu hafta başında sendikamız aleyhine suç duyurusunda bulunulmuş ve süreç adli makamlara intikal etmiştir.
Adli sürecin selameti açısından sosyal medyada üyelerimize ve kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir.
Kamuoyuna saygılarımızla

— EPGİS (@trepgis) March 15, 2022

NE OLMUŞTU?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, EPGİS hakkında yurttaşları yanlış yönlendirdiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunacağını açıklamıştı.

Yılmaz, geçen hafta katıldığı bir televizyon programında, EPGİS’in uluslararası piyasaları göz ardı ederek, akaryakıt fiyatlarını kamuoyu ile paylaştığını ve sendikanın kendi reklamını yapmak için akaryakıt duyurularını yaptığını öne sürmüştü.

Buna karşılık EPGİS sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sayın başkanın kendisi de gayet iyi bilmektedir ki; verdiğimiz tüm bilgiler belgeli ve de resmi bilgidir. Bugün yapılan ve iptal edilen zam hakkında, hakkımızda savcılığa suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz. Bu zamma ilişkin resmi fiyat listeleri, resmi formülleri ilgili savcılığa teslim etmek istiyoruz” denilmişti.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.