Devlet Bahçeli: CHP’ye verilecek her oy Mehmetlerimize kurşundur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Muğla’da düzenlediği açık hava toplantısında konuştu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, “Muğla’nın her şart altında zulmün karşısında, mazlumun yanında durduğunu” belirten Bahçeli, “İki eliyle kalp işareti yapan ikiyüzlü siyasetçiler Muğlalı kardeşlerimi aldatamazlar. Bukalemun siyasetçilere Muğlalı yüz vermez, fırsat vermez, izin vermez, şans vermez. Milli ve manevi değerlerle çatışıp çelişen siyasi ittifakların Muğla’yla muhabbet bağı olamaz” ifadelerini kullandı.

‘SANDIĞA GİDİP GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN YOKSA TÜRKİYE’Yİ ATEŞE ATACAKLAR’

Yurt dışındaki seçmenlerin oy kullanma sürecinin başladığını anımsatan Bahçeli, şunları söyledi:

“Bazı ülkelerde demokrasi düşmanları sahne almıştır. Bölücü terör örgütü yandaşları vatandaşlarımızın hür iradesine kilit vurmak istemişlerdir. Bu vandallığın görüldüğü ülkelerde demokrasi cellatlarına maksatlı şekilde sessiz kalınmıştır. Sandık demokrasinin namusudur. Bu namusa musallat olanlar insanlık düşmanıdır. Bölücü ve terör sevicilerin demokrasi iddiası, özgürlük istekleri, insan hakları ifadeleri baştan ayağa sahtekarlıktır. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan her vatandaşıma çağrımdır, mutlaka sandığa gidiniz, mutlaka oyunuzu kullanınız, ülkenize ve geleceğinize mutlaka sahip çıkınız. Siz sahip çıkmazsanız Türkiye’yi ateşe atacaklar.”

‘KILIÇDAROĞLU ETNİK VE MEZHEP KUTUPLAŞMASINI KIŞKIRTIYOR’

Seçmenlerden cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, milletvekili seçimlerinde MHP’ye oy vermelerini isteyen Bahçeli, “Sözümüz milletin sözüdür. İrademiz milletin iradesidir. Sevdamız Türkiye’dir. Kim ne yaparsa yapsın, hangi provokasyona müracaat ederse etsin, biliniz ki ayrılmayacağız, ayrışmayacağız, kavga ve karışıklık bekleyenlerin oyunlarına gelmeyeceğiz. Ancak zillet ittifakı tehlike saçmaktadır. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ağırlaştırılmış etnik ve mezhep kutuplaşmasını kışkırtmaktadır. Sayısı 6’yla başlayıp sonunda 9’a çıkan kumar masası ülkemizin geleceğini karartma, kundaklama arayışındadır. Türk milleti bu tuzağa düşmez, düşmeyecektir” dedi.

“Zillet ittifakının ortak politikalar mutabakat metninde, ‘Güvenlik ve terörle mücadele politikasının Batı’yla entegre edileceği’ ifade edilmiştir. Milli güvenliğimizin neresini, nasıl ve niçin entegre edecekler?” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

’29 EKİM 1923 RUHU KILIÇDAROĞLU’NUN UYKULARINI KAÇIRIYOR’

“Zillet ittifakının gizli ajandası teslim olmuş bir Türkiye’dir. HDP’nin bir eşbaşkanı 28 Nisan 2023 tarihinde dedi ki ‘Bu rejimi değiştirmek için Kılıçdaroğlu ile hedeflerimiz örtüşüyor, destekleyeceğiz.’ Bir başka HDP’li bölücü milletvekili adayı yüzyıllık Cumhuriyet’i değiştirmeyi vaat etmiştir. Şu pervasızlığa, şu şımarıklığa, şu kepazeliğe bakar mısınız? Anlaşılan Cumhuriyet, zillet ittifakını rahatsız ediyor. 29 Ekim 1923 ruhu, Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırıyor.”

‘REJİMİ DEĞİŞTİRECEK BİR ŞEREFSİZ ANASININ KARNINDAN DOĞMADI’

“Muğla’dan sesleniyorum: Türkiye’de rejimi değiştirecek, Cumhuriyet’i yıkacak bir alçak, bir şerefsiz henüz anasının karnından doğmadı. Kılıçdaroğlu, soracağım sorulara derhal cevap vermelidir. HDP’yle yapılan görüşmede rejimi değiştirme hususunda söz birliği, hedef birlikteliği yapıldı mı? Özerklikten federasyona kadar farklı farklı bölünme modelleri konuşulup üzerinde mutabakata varıldı mı? Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’ı serbest bırakma açıklamasını biliyoruz da acaba İmralı canisini önce ev hapsine, sonra da dağlara bırakılma konusunda ittifak sağlandı mı?”

‘HEVESİ KURSAĞINDA KALACAK’

“Kutuplaşmadan ve savrulmadan şikayet eden bu zat, Türkiye’yi barıştıracağım derken neyi kast ediyor? Ülkemizde küs kim, kırgın kim, kavgalı kimler? Kumar masasından başka anlaşmazlık ve gerilim nerede var? ‘Atatürk Havalimanı’nı CIA ilişkili ABD’li bir şirkete vereceğim’ diyen Kılıçdaroğlu diyet borcunu ödeme vaadini taksit taksit paylaşmaktadır. Fakat hevesi kursağında kalacaktır. Hayalini kurduğu, hedefini koyduğu, temelini dinamitlemek istediği karanlık bir ülke tablosuna asla ulaşamayacaktır.”

‘CHP’YE VERİLECEK HER OY MEHMETLERİMİZE KURŞUNDUR’

“Bugünkü CHP yönetimi, HDP’nin oyun uşağı haline gelmiş, yapboz tahtasına dönüşmüştür. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının paravan cumhurbaşkanlığı adaylığına ‘tamam’ demiştir. Bugünkü CHP yönetimi, Gazi Mustafa Kemal’in hatıra ve emanetleriyle, yollarını kapanmamak üzere ayırmıştır. Bugünkü CHP yönetimi, PKK’yla ittifak tüneline girmiş, HDP’yle bölücülüğün gergefinde işlenmiştir. İp ise bunların proje süsüne, zillet mezesine dönüşmüştür. Kitabın ortasından konuşuyorum, HDP’yle veya kayyumu Yeşil Sol Parti’yle ortaklık, şehitlerimizin kanının, analarımızın gözyaşlarının dökülmesine alçakça hizmettir. CHP’ye verilecek her oy Mehmetlerimize kurşundur. İYİ Parti’ye verilecek her oy yıkıma destektir. Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy Türkiye’ye suikasttır. Bunlar yüz karasıdır, yürek sızısıdır, demokrasi infazcısıdır.”

‘MİLLET BİZİZ, DEVLET BİZİZ İSTİKBALİN MİMARI BİZ OLACAĞIZ’

“Türkiye’yi kamplara ayırarak çatışma ortamına davetiye çıkaranlara geçit vermeyecek yegane siyasi güç Milliyetçi Hareket Partisi ile yaprağın dahi kımıldamadığı en ağır ve ümitsiz şartlarda fikri namus imtihanından şerefle geçmiş olan Türk milliyetçileridir. Hiç kimse boş yere hayal kurmasın, boşuna heveslenmesin. Bu millet biziz, bu devlet biziz, bu vatan biziz, istikbalin mimarı da bizler olacağız.”

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YAŞATMAK İÇİN HER BEDELİ ÖDEMEYE HAZIRIZ’

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuruluş ilkeleri, siyasi yapısı ve milli, manevi değerleriyle sonsuza kadar yaşatmaya ve bu uğurda gerekiyorsa her bedeli seve seve ödemeye hazırız, buna da yeminliyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ortaya konulan güçlü ve istikrarlı hükumet modeli, 15 Temmuz darbe girişiminin yaralarını sarmış, milli beka kararlılıkla ve kahramanca müdafaa edilmiştir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir