Burak Yılmaz’dan Hollanda basınına reaksiyon

Bu yaz transfer devrinde Ligue 1 gruplarından Lille’den ayrılan Burak Yılmaz, Hollanda takımı Fortuna Sittard’a 5 yıllık imza atarak herkesi şaşırtmıştı.

Hollanda Ligi gruplarından Fortuna Sittard’ın formasını giyen Burak Yılmaz, evvelki gün oynanan ve kadrosunun 4-3 kaybettiği maçta 1 gol attı ancak yenilgiyi önleyemedi. 37 yaşındaki forvet, geride kalan 5 maçta ise tam 4 sefer rakip fileleri havalandırmayı başardı. Deneyimli forvetin bu performansına karşın Sittard, 5 hafta sonunda 0 puan ile ligin tabanına demir attı.

Hollanda basınından Burak Yılmaz iddiası

Hollanda Eredivisie’de döneme berbat bir başlangıç yapan Fortuna Sittard, teknik yönetici Sjors Ultee ile yollarını ayırmış, kadronun denetimi de süreksiz antrenör Dominik Vergoossen’e verilmişti. Lakin Hollanda basını kadrosu Burak Yılmaz’ın yönettiğini ve grup içinde deneyimli futbolcunun otoriter hallerinden rahatsızlık duyulduğu tez edilmişti.

“Ben ne antrenörüm ne de tiran”

Hakkındaki tezler sonrası Hollanda basınından Voetbal International’a bir açıklama yapan Burak Yılmaz, sitem dolu kelamlar kullandı. Ekibin teknik yöneticisi üzere davrandığı tezlerine Burak, “Benim ve kulüp için alışmamız vakit alıyor. Bu anlaşılabilir bir durum. Ama ben kendim için değil, Fortuna için endişeleniyorum. Ben ne antrenörüm ne de tiran. Yalnızca kulüp daha güzel yerlere gelsin diye, elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum.” dedi.

“Bunlar onların doğruları”

Geçici antrenör Vergoossen’in dinlemeyip kendi kararlarını aldığı savlarına da karşılık veren Burak, “Bunlar onların doğruları. Ben antrenör değilim, olmak da istemiyorum. Önümüzdeki iki yıl boyunca futbolculuk yapmaya devam edeceğim. İki yılın akabinde yeni vazifenin vakti gelecek. Sjors Ultee ayrılmak zorunda değildi. Lakin futbol bu.” kelamlarını kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.