Binali Yıldırım’dan altılı masaya manidar gönderme

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, muhalefet partilerinin yer aldığı 6’lı masayı işaret ederek, “Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor ancak biz her gün yeni bir projeyi, yeni bir hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Çabucak gerisinden Cumhurbaşkanımız 105 tane yurt binasının toplu açılışını yaptı. Bununla da yetinmedi tarihin en geniş toplu konut projesinin duyurusunu gerçekleştirdi” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya’da eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Türk Kızılay’ın “81 Vilayet 81 Anaokulu” projesi çerçevesinde yaptırılan Hatice/Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun açılışına katıldı. Burada konuşan Yıldırım, 2002 yılında iktidara geldiklerinde savunma bütçesinin genel bütçe içerisinde 1 numara olduğuna dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geçen 20 yıl içerisinde eğitim bütçemizi bir numaraya oturttuk. Zira taşa, toprağa, yola, köprüye yapılan yatırımın miadı var. Lakin eğitime yapılan yatırım, beşere yapılan yatırım kuşaktan nesile ebediyen devam edecek bir yatırım. Bu yüzden de dedik ki ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin.’ Bunu nasıl başaracağız? Eğitimle başaracağız. Türk Kızılayı ile birlikte Kızılay İstanbul Şubesinin de uyumunda 81 ile 81 Kızılay Okulu Projesini başlattık. Burada büsbütün bağışçıların, hayırseverlerin katkıları var. Devletin uyumu var, Kızılay’ın uyumu var. Mahallî merkezi idarenin uyumu var. Temelinde 81 ile 81 Okul Projesi tek başına gereksinimimizi karşılayacak değil, bunu biliyoruz. Fakat yapmak istediğimiz şey farkındalığı artırmak. İşte bu anlayışla, hareketle bugün 56. açılışı Konya’da gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu projeyi 81’e tamamlayacağız” dedi.

“Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor”

Milli Eğitim Bakanlığının 2 şeyi yeni devirde asıl gaye olarak belirlediğini anlatan Yıldırım, “Bunlardan bir tanesi 28 Şubat kararlarıyla birlikte kapanan meslek okullarının tekrar canlandırılması. İkincisi de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması. İşte bu ilim irfan yuvası da geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği hoş yerlerden birisi. Kimileri toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor fakat biz her gün yeni bir projeyi, yeni bir hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Çabucak gerisinden Cumhurbaşkanımız 105 tane yurt binasının toplu açılışını yaptı. Bununla da yetinmedi tarihin en geniş toplu konut projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin konut, 5 yıl içerisinde tamamlanacak ve gereksinim sahiplerinin konut gereksinimi buradan karşılanmış olacak. Çok büyük bir proje, yalnızca konut yapma projesi değil birebir vakitte 2,5 trilyon liralık bir ekonomik hareketliliği de sağlayacak 250’den fazla kesimlere, iş kollarına hareketlilik getirecek bir proje” sözlerini kullandı.

“Bu okulun da çocuklarımızın eğitimine katkı sunmasını temenni ediyorum”

Konya Valisi Vahdettin Özkan, eğitimin hayat kalitesini artırması ve insanın ömrüne dokunmak istikametinde yapılacak en kutsi hizmet olduğunu belirterek, “Hayat uzunluğu eğitimin en değerli bileşenleri; bütün dalların, Ulusal Eğitim Bakanlığımızın belirlemiş olduğu strateji doğrultusunda seferberliğe müdahil olmasıdır. Bu okulun da çocuklarımızın eğitimine katkı sunmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Leyla Şahin Usta da, ülkedeki refahın artması için emek veren tüm bağışçılara teşekkür ederek, “Konya bu hususta güçlü bir kent. Bu okulun iyi hizmetlere, iyi insanların yetişmesine hizmet etmesini diliyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.