Antalya’da galerici cinayeti: 2 bireye müebbet isteniyor

Antalya’nın Kepez ilçesinde 9 Haziran günü yaşanan olayda, Mesut Bağdınlı’nın galerisine giden Umut Denizhan, kiraladığı aracın arızalandığını belirterek yenisini istedi.

Galeride çalışan Deniz S., bir müddet evvel de tıpkı taleple gelip aracı değiştiren Denizhan’a bu kere olumsuz cevap verdi.

“Masrafı karşıla”

Deniz S., en son bozulan araçta 4 bin 800 lira masraf olduğunu belirterek parayı da istedi. Umut Denizhan, parayı ödemeyeceğini söyleyince, çıkan tartışma arbedeye dönüştü.

Araca silahla saldırdılar

Galeridekiler ortaya girip tarafları ayırdı. Umut Denizhan ile arkadaşı Baran Araç ve Yusuf Mert Avlar, olaydan bir mühlet sonra trafikte Mesut Bağdınlı ve Deniz S. ile 2 kişinin daha içinde bulunduğu araca ateş etti.

Vurulan kişi hayatını kaybetti

Saldırıda yaralanan Bağdınlı kurtarılamadı. Olayın akabinde yakalanıp gözaltına alınan 3 kuşkulu, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Savcı mütaalasını açıkladı

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Umut Denizhan, Baran Araç ve Yusuf Mert Avlar, SEGBİS’le katıldı. Şikayetçiler ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada temel hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanıklar Baran Araç ve Umut Denizhan hakkında ‘kasten öldürme’ kabahatinden ömür uzunluğu, Yusuf Mert Avlar hakkında ise ‘suç kanıtlarını karartma’ cürmünden 5 yıla kadar mahpus talep etti.

Cezaların artırılması istendi

Savcı, sanıklardan Baran Araç ve Umut Denizhan’ın ayrıyeten ‘tehdit’ cürmünden cezalandırılmasını ve bu hatadan cezaların dörtte 3 oranında artırılmasını istedi. Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilip duruşma ertelendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.