Antalya’da ağaç altında 10 günlük bebek bulundu

Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan vatandaşlar, caddede ağlama sesleri duydu.

Sesin nereden geldiğini merak eden mahalleli, sesin cadde üzerindeki dut ağacının altından geldiğini fark etti.

Ağaç tabanına gidildiğinde 10 günlük olduğu kestirim edilen bir bebek bulundu.

Bebeğin karnını doyurdular

Duyarlı vatandaşlar erkek bebeği yakınlarındaki markete götürerek ilgilendi. Öte yandan etrafta oturan ve 13 aylık bebeği olan Teslime Yılmaz, bebeği emzirerek karnını doyurdu.

Yapılan ihbarın akabinde olay yerine gelen sıhhat grupları bebeği  Kepez Devlet Hastanesine kaldırdı. Bebeğin hastanede ağır bakımda tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

100’ün üzerinde araç mercek altında

Olayın polis gruplarına bildirilmesinin akabinde gruplar etrafta geniş çaplı inceleme başlattı ve güvenlik kamerasından yola çıkarak 100’ün üzerinde aracı mercek altına aldı.

Yeni doğum yapan annemiz emziriyor”

Bebeği bulan kızın kardeşi Gaye Üstüntaş, “Olayı benim ablam duymuş. Sabah 07.30 üzere marketi açıyor. Daha sonra bir sesler duyuyor. Bakıyorlar bebek olduğunu görüyorlar. Marketin içerisine getirmişler. İlgileniyorlar. Sonra polise ve sıhhat gruplarına haber veriyorlar. Yeni doğum yapan bir annemiz vardı, onu çağırmışlar. Annemiz emziriyor. Sonra da sıhhat çalışanları götürüyor. Umarım ailesi bulunur. Berbat bir durum biz de çok üzüldük” dedi.

“Anneliğin verdiği his ile emzirdim”

İHA’nın transferine nazaran; Bebeği emziren Teslime Yılmaz ise, “Sabah saatlerinde bulunmuş. Çocuğu ağlamasını durduramayınca beni arıyorlar. Ben de çabucak geldim. Çocuğa baktık, kucağımızda salladık, durmadı. Ben de anneliğin verdiği his ile emzirmeye karar verdim. Emzirirken uyumaya başladı. Çok açtı. Çok emdi, hatta ben geri çekmeye çalıştıkça beni bırakmadı. Sonra sıhhat takımlarına teslim ettik. Çok berbat oldum. Sokakta bir hayvan bile yavrusunu bırakmaz. Bir anne bunu nasıl yapar. Hiçbir formda ben bırakamam. Çocuğu emzirirken daima o bebek aklıma geliyor. Ben çok etkilendim” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.