ABD’de 12 yaşındaki çocuktan silahlı soygun

ABD’nin Michigan eyaletinde 12 yaşındaki silahlı bir çocuk akaryakıt istasyonunu soydu.

Soygun anı anbean istasyondaki güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İmajlarda, önündeki müşterinin ödemesini yapmasının akabinde elindeki çantanın altında sakladığı silahı kasiyere doğrultan çocuk, kasiyere “Parayı çantaya koy” dediği duyuluyor.

Kasiyerin, “Ciddi misin?” demesi üzerine ise çocuk, istasyonun içerisinde bir el havaya ateş etti.

Karakolun bir blok ötesindeki Marathon isimli akaryakıt istasyonun gerçekleşen soygunun akabinde polisin, kısa müddette çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

SOYGUNU DAHA EVVEL ARKADAŞINA ANLATMIŞ

Polis, çocuğun bu hafta Van Buren İlçe Aile Mahkemesinde silahlı soygun, tehlikeli bir silahla akın ve ateşli silah ateş etmek ile suçlandığını belirterek, çocuğun kelam konusu soygunu okuldan bir arkadaşına daha evvel anlattığını aktardı.

SİLAHI DEDESİNİN KASASINDA ALMIŞ

Çocuğun silahı dedesinin kilitli olan kasasından aldığını belirten polis, Hartford Ortaokulunda öğrenci olan çocuğun, şu anda Allegan İlçe Çocuk Merkezinde gözaltında olduğunu ve bu ayın sonunda yapılacak bir duruşmaya kadar gözaltında tutulacağını tabir etti.

“ŞAKA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM”

İstasyondaki kasiyer Jessica basına verdiği demeçte, “Onun bir çocuk olduğunu düşündüm, 10 yaşında bile değil. Sesi fazla sakin geliyordu. Silahın sesini duyana kadar önemli manada latife olduğunu düşündüm. Her vakit soyulursam onlara parayı vereceğimi düşündüm, hiçbir para hayatıma değmez” dedi.

PARA İÇİN SOYMAMIŞ

Hartford polisinden Teğmen Mike Prince, çocuğun birinci sözünde soygunu para için gerçekleştirmediğini söylediğini aktardı.

Prince, “Beni hakikaten şaşırtan şey, onun hiçbir his göstermemesiydi. Bize bunu para için yapmadığını söyledi. Parayı kanalizasyona atacağını söyledi. Neden yaptığını bize açıklamadı” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.